Kompleksowa obsługa podmiotów leczniczych oraz praktyk lekarskich i pielęgniarskich

  • Nasz zespół świadczy stałą pomoc prawną zarówno dla podmiotów publicznych, jak i NZOZ-ów oraz praktyk lekarskich i pielęgniarskich.
  • Wieloletnie doświadczenie pomaga nam w skutecznym rozwiązywaniu problemów związanych z funkcjonowaniem podmiotów leczniczych oraz praktyk lekarskich i pielęgniarskich (m.in. skargi i roszczenia pacjentów, problemy pracownicze i organizacyjne, sprawy rejestrowe, sprawy cywilne i gospodarcze, kontrakty z NFZ).  
  •  Oferujemy pomoc prawną w postępowaniu dotyczącym odpowiedzialności dyscyplinarnej lekarzy i pielęgniarek (na każdym etapie postępowania).
  • Zapewniamy pomoc prawną podczas tworzenia, przekształcania i likwidacji podmiotów leczniczych.
  • Wykonujemy audyt prawny, oceniający prawidłowość prowadzonej dokumentacji medycznej oraz zapewnienia bezpieczeństwa danych medycznych.
  • Świadczymy usługi związane z rejestracją praktyki indywidualnej, grupowej, rejestracją podmiotu wykonującego działalność leczniczą.  
  • Mamy bogate doświadczenie w zakresie opracowywania Regulaminów Organizacyjnych.
  • Opracowujemy umowy na bieżące potrzeby Mocodawcy.
  • Zapewniamy profesjonalne opinie prawne w zakresie aktualnych problemów oraz bieżące doradztwo.  
  • Służymy wsparciem w kontaktach i negocjacjach z podmiotami zewnętrznymi. 
  • Na życzenie Mocodawcy organizujemy szkolenia dla pracowników medycznych w zakresie wybranego zagadnienia.

O blogu

Cieszę się, że mogę Państwa powitać na moim blogu. To miejsce gdzie będzie można dowiedzieć się nieco więcej o stronie praktycznej prawa zamówień publicznych, aniżeli o dosłownym brzmieniu przepisów ustawy.

Zło na świecie płynie niemal zawsze z niewiedzy, dobra zaś wola może wyrządzić tyleż szkód, co niegodziwość, jeśli nie jest oświecona (…).

Albert Camus

W ramach omawianych zagadnień akcent położony będzie zarówno na prawidłowym stosowaniu prawa przez zamawiającego w ramach przyznanych mu kompetencji, jak i realizowaniu przez wykonawców uprawnień, a także czynieniu przez nich zadość obowiązkom wynikającym z przepisów. Wydaje się bowiem, że czasami znajomość przepisów okazuje się być niewystarczająca w ich pełnym zrozumieniu, określeniu rzeczywistego ratio legis oraz kształtowaniu świadomości prawnej osób biorących udział w procesie udzielania zamówień publicznych. W obliczu częstych nowelizacji przepisów, niejednolitej linii orzeczniczej Krajowej Izby Odwoławczej („KIO”), odmiennej ocenie prawnej niektórych zagadnień prezentowanej przez KIO i Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, a także nasilającej się konkurencji na rynku zamówień publicznych, zachodzi potrzeba stworzenia swojego rodzaju systemu nawigacji w procesie udzielania zamówień publicznych.

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.

Marcus Tullius Cicero

Celem prowadzonego przeze mnie bloga jest sygnalizacja istniejących szans i zagrożeń w procesie udzielania zamówień publicznych. Moją ambicją będzie nie tylko gromadzenie, uporządkowanie i utrwalanie wiedzy, ale również wskazywanie na możliwości bezpiecznego zastosowania jej w praktyce. W moich wpisach będę przedstawiać komentarze do nowelizacji przepisów prawa, a także analizy aktualnych problemów prawa zamówień publicznych związanych zarówno z przygotowaniem i przeprowadzeniem procesu, jak i ubieganiem się o uzyskanie publicznego kontraktu. Zapraszam do komentowania moich wpisów, zadawania pytań oraz do aktywnego udziału w dyskusji.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Ustawienia przechowywania cookies można zmienić w przeglądarce. Więcej informacji…