Sprawy z Narodowym Funduszem Zdrowia

  • Wspólnik kancelarii – Krzysztof Baka przez wiele lat od początku funkcjonowania kas chorych pracował w komórkach prawnych najpierw w Centrali Branżowej Kasy Chorych dla Służb Mundurowych, a następnie w Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia. UCZESTNICZYŁ W OPRACOWANIU POD WZGLĘDEM PRAWNYM PIERWSZEGO PROJEKTU „OGÓLNYCH WARUNKÓW UMÓW O UDZIELANIE ŚWIADCZEŃ OPIEKI ZDROWOTNEJ”, WZORÓW UMÓW ORAZ POZOSTAŁYCH DOKUMENTÓW, Z KTÓRYCH NFZ DO DNIA DZISIEJSZEGO KORZYSTA W PROCESIE ZAWIERANIA, KONTROLOWANIA I ROZLICZANIA WW. UMÓW.
  • Obecnie, zapewniamy KOMPLEKSOWĄ POMOCĄ PRAWNĄ NA RZECZ PODMIOTÓW LECZNICZYCH, będących świadczeniodawcami posiadającymi umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawarte z Narodowym Funduszem Zdrowia.
  • Posiadamy duże doświadczenie w przygotowaniu podmiotów leczniczych pod względem wymagań prawnych do postępowań w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń, w tym przede wszystkim konkursów ofert – STWORZYLIŚMY OD PODSTAW KILKANAŚCIE PODMIOTÓW LECZNICZYCH I Z SUKCESEM PRZEPROWADZILIŚMY JE PRZEZ PROCES ZAWIERANIA UMOWY
    Z NFZ
    .
  • Świadczymy kompleksową pomoc prawną w trakcie kontroli przeprowadzanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia – NASZYCH KLIENTÓW REPREZENTOWALIŚMY LUB WSPIERALIŚMY W PONAD 200 POSTĘPOWANIACH KONTROLNYCH.
  • W postępowaniach w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, prowadzonych zarówno w trybie konkursu ofert, jak i rokowań, PRZYGOTOWALIŚMY DLA NASZYCH KLIENTÓW KILKASET DOKUMENTÓW.
  • Prowadziliśmy i prowadzimy KILKADZIESIĄT SPRAW SĄDOWYCH
    w sądach cywilnych przeciwko Narodowemu Funduszowi Zdrowia;
  • sprawy o tzw. nadwykonania – ok. 40,
  • sprawy dotyczących kontroli, w tym roszczeń NFZ o zwrot tzw. nienależnie otrzymanych świadczeń – ok. 20.

O blogu

Cieszę się, że mogę Państwa powitać na moim blogu. To miejsce gdzie będzie można dowiedzieć się nieco więcej o stronie praktycznej prawa zamówień publicznych, aniżeli o dosłownym brzmieniu przepisów ustawy.

Zło na świecie płynie niemal zawsze z niewiedzy, dobra zaś wola może wyrządzić tyleż szkód, co niegodziwość, jeśli nie jest oświecona (…).

Albert Camus

W ramach omawianych zagadnień akcent położony będzie zarówno na prawidłowym stosowaniu prawa przez zamawiającego w ramach przyznanych mu kompetencji, jak i realizowaniu przez wykonawców uprawnień, a także czynieniu przez nich zadość obowiązkom wynikającym z przepisów. Wydaje się bowiem, że czasami znajomość przepisów okazuje się być niewystarczająca w ich pełnym zrozumieniu, określeniu rzeczywistego ratio legis oraz kształtowaniu świadomości prawnej osób biorących udział w procesie udzielania zamówień publicznych. W obliczu częstych nowelizacji przepisów, niejednolitej linii orzeczniczej Krajowej Izby Odwoławczej („KIO”), odmiennej ocenie prawnej niektórych zagadnień prezentowanej przez KIO i Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, a także nasilającej się konkurencji na rynku zamówień publicznych, zachodzi potrzeba stworzenia swojego rodzaju systemu nawigacji w procesie udzielania zamówień publicznych.

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.

Marcus Tullius Cicero

Celem prowadzonego przeze mnie bloga jest sygnalizacja istniejących szans i zagrożeń w procesie udzielania zamówień publicznych. Moją ambicją będzie nie tylko gromadzenie, uporządkowanie i utrwalanie wiedzy, ale również wskazywanie na możliwości bezpiecznego zastosowania jej w praktyce. W moich wpisach będę przedstawiać komentarze do nowelizacji przepisów prawa, a także analizy aktualnych problemów prawa zamówień publicznych związanych zarówno z przygotowaniem i przeprowadzeniem procesu, jak i ubieganiem się o uzyskanie publicznego kontraktu. Zapraszam do komentowania moich wpisów, zadawania pytań oraz do aktywnego udziału w dyskusji.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Ustawienia przechowywania cookies można zmienić w przeglądarce. Więcej informacji…